365 Teknik Servis

444 82 28

Çağrı Merkezi

7 Gün 24 Saat

Ücretsiz Çağrı Merkezi

Buderus Servisi 

Buderus servisi tüm Türkiye’ye hizmet veren kapsamlı bir teknik hizmetler bütünüdür. Kombileriniz ve markaya özel ürünlerde kapsamlı çözümler bulabilirsiniz.

Buderus servisi  başvurularınızda kurumsal teknik onarım işlemlerinden faydalanmış olursunuz.  Sorunların hepsinin çözümünde nedenlere odaklanarak arızayı gidermekteyiz. Yedek parça değişimi, bakım periyodu ve daha fazlasını talep edebilirsiniz.

Buderus Nedir?

Buderus Alman firması olarak merkezi sistem ısıtmalarda başarılı bir şekilde ürünlerini satmaya devam etmektedir.  Bir elektronik ürün firması olan Buderus, teknik servis hizmeti verilmekte olan yaygın bir firmadır. Kombi ve kazan ürünlerine odaklanan marka,  geçmiş dönemlerden bu yana geniş kapsamda ihtiyaçlara yanıt vermektedir. Isınma çözümü için kullanılan markanın birçok modelini teknik servisimize getirebilirsiniz.

Buderus ürünlerinin kullanım amacına göre teknik servis hizmetlerini sağlamaktayız. Ürünlerin kendi üretimindeki tasarım ve fabrika aşaması ile Buderus servisi hizmetleri ayrı kategorilerde değerlendirilmektedir.   Sektörün en iyi teknik servislerinden birinde hizmet alarak ürünlerinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Buderus Ürünleri

Logamax plus serisiyle dikkat çeken Buderus kombilerde birçok model görülebilmektedir. Arızalanan modelleriniz Buderus markasıysa hepsini tarafımıza getirebilirsiniz.

1 .Logamax Plus Model Kombiler

Logamax plus GB022i model kombiler, yüksek sıcak su kapasitesiyle bilinmektedir. Geniş modülasyon, kolay kurulum ve bakım gibi artıları olan cihazda oluşan sorunlarda sizin yanınızdayız.

 • GB122i model kombiler A+ enerji etiketiyle dikkat çekmekte ve size ek tasarruf sağlayabilmektedir. Havaya bağlı çalışabilen ürün sağlam tasarımıyla da dikkat çekmektedir.
 • GB172i model kombiler için Buderus kombi servis başvurularınızı yapabilirsiniz. Sıcak su kapasitesi bakımından etkili seçenekler sunan bu modelde çok düşük gaz tüketimi dikkat çekmektedir. Verimi bakımından da iyi düzeyde bir kombi olduğu görülebilir. Teknik servisimize başvurularınızda arıza durumunu açık şekilde aktarmalısınız.
 • Buderus GB062 kombilerde 30 kW sıcak su kapasitesiyle maksimum değerler bulunabilmektedir. Mevsimsel enerji verimliliği yüksek olan ürün hacim bakımından da verim sağlamaktadır.
 • GB072 model kombilerde, mevsimin sağladığı enerji tasarrufunun tamamına yakınını kullanabilirsiniz. Oluşan arızalarda kodları değerlendirerek etkili çözümler elde edebilirsiniz. Kombi arıza kodlarının bazıları manüel ve sizin tarafınızdan çözülebilirken bazılarıysa servis isteyebilmektedir.

2.Buderus Kombi Arıza Kodları

Buderus kombi arıza kodlarına bakıldığında kombi ekranına yansıması muhtemel sorunlar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

 • 227 arıza kodu alev algılanmasında sorun var anlamına gelebilmektedir. Gereken kontrolleri yapmalı ve gaz vanasını açmalısınız.
 • 2972 arıza kodu olan cihazlarda şebeke gerilimi çok düşük olabilmektedir. Gerilim beslemesi oluşturulması gerekmektedir. Konuyla ilgili teknik servis desteği alabilirsiniz.
 • 2971 arıza kodu, Buderus kombinizin çalışma basıncının düşük seviyede olması anlamına gelmektedir. Yapılması gereken işlem, ısıtma tesisatının havasını almak olacaktır. Su basıncının dengesiz olduğu durumlarda 1,5-2,5 aralığındaki ideal basınca ulaşılana kadar su eklemesi gerekmektedir.
 • Buderus 1017 arıza kodu olan durumlarda Buderus kombinizin su basıncının düşük olması sorunu görülebilir. Su basıncını ideal seviyeye getirmelisiniz; çözülmeyen durumlarda teknik servis desteği alabilirsiniz.
 • 0Y arıza kodu Buderus servisi  gerektiren bir durum olabilir. Sensör sıcaklık artışının yükselmesi anlamına gelmektedir. Ekibimize başvurabilirsiniz.
 1. Buderus Logano Plus Kazan Modelleri

Buderus kazan modelleri merkezi sistem ürünler arasında en popüler türlerden biridir. Mekanlara göre kazan seçimi yapabilir ve olası arızalarda firmamızdan çözüm bulabilirsiniz.

 • Logano Plus KB372 model kazanlarda farklı kapasite aralığı görülmektedir. Ön karışımlı brülör özelliğinin avantajı, performansı yükseltmesidir. Optimum ısıtma gereksinimlerini oluşturan bir mekanizması bulunmaktadır. Modelde monte işlemleri kolaydır ve modernizasyona da uyumlu bir seçenektir.
 • SB745 modeller Logano plus serisinde en yüksek 1200 kW kapasitesiyle dikkat çekmektedir. Düşük kükürtlü motorin özelliği bulunmaktadır. Çok düşük yakıt tüketimi özelliği sayesinde tasarruf imkanı sağlamaktadır.
 • Buderus GB402 model yoğuşmalı kazan 620 kW’a kadar kapasite imkanı bulunmaktadır. Bu model kazanlardaki parça değişimi vs. için başvurularınızı bekliyoruz.
 1. Kazanlarda Görülen Arızalar

Kazanlarda görülen arızalarda en çok alevlenme derecesinde problemler oluşabilmektedir. Sıkıntılı yanma ve boru sorunlarının acilen çözülmesi gerekmektedir. Kazan kapak ısınması, çok yakıt tüketmeye başlaması gibi sorunlar da olası problemler arasındadır.

Buderus Kazan Servisi Başvuru Çözüm Süreci

Buderus kazan servisi başvurularınızda öncelikle ne tür bir sorun yaşandığını, kazanın türünü ekibimize aktarmalısınız. Ardından gereken yönlendirmelerle ve teknik müdahalelerle sorunun giderilmesini bekleyiniz. Isıtma sistemlerinde cihaz içerisinden yüksek ses gelmesi halinde elektrik kaynağını ana yerden kapatarak cihaza müdahale etmeyiniz.